Dotacje
PROJEKTY OBECNIE REALIZOWANE PRZEZ SPÓŁKĘ

Program
Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG)
Nazwa beneficjenta: Advanced Robotic Engineering Sp. z o.o.
Nr Projektu: FENG.01.01-IP.02- 4239/23
Tytuł projektu: „Opracowanie ciężkiego przemysłowego robota wielozadaniowego o masie 5 ton z systemem sterowania i zarządzania pracą w trybie teleoperacji”
Opis projektu:
Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac B+R prowadzących do opracowania innowacji produktowej na rynku światowym: wielozadaniowego robota przemysłowego o masie 5 ton (ARE 5.0), wyposażonego w system sterowania i zarządzania pracą w trybie teleoperacji (tj. sterowania i zarządzania maszyną na dużą odległość, tj. przez internet lub inne złącze do przesyłu danych, bez kontroli wzrokowej operatora).
Zakres projektu obejmuje realizację modułu B+R, w tym 2 zadań:
Zad. 1- Opracowanie systemu pracy zdalnej robota w trybie teleoperacji z wykorzystaniem analizy otoczenia oraz akwizycji danych pracy robota
Zad. 2- Budowa prototypu robota z układem hybrydowym, integracja z systemami akwizycji danych pomiaru położenia układu roboczego oraz analizy otoczenia wraz z budową systemu pracy w trybie teleoperacji
Rezultatem projektu będzie produkt – ciężki robot wielozadaniowy o masie 5 ton, charakteryzujący się następującymi cechami innowacyjnymi:
1. Zastosowanie napędu hybrydowego.
2. Zasięg ramienia roboczego o długości: 7,2m w poziomie i 7,5m w pionie, o udźwigu min. 800kg,
3. Sterowanie w trybie teleoperacji z wykorzystaniem kinematyki odwrotnej, zestawu czujników pomiarowych i systemu analizy otoczenia wraz z akwizycją i analizą danych z ww. systemów.
Odbiorcami efektu końcowego realizacji projektu w postaci innowacyjnego urządzenia będą przede wszystkim właściciele obiektów takich jak: cementownie, huty stali, elektrownie jądrowe, ale również specjalistyczne firmy budowlane i inne, odpowiedzialne za realizację prac remontowych i wyburzeniowych w ww. obiektach oraz podczas specjalistycznych prac przy budowie nowych oraz remoncie starych obiektów budowlanych.
Koszty kwalifikowane projektu: 6 240 176,52 zł
Udział Unii Europejskiej: 4 512 952,72 zł
Program Operacyjny
Inteligentny Rozwój 2014-2020
Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”
Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”
Nazwa beneficjenta: Advanced Robotic Engineering Sp. z o.o.
Tytuł projektu: „Hybrydowy zdalnie sterowany robot wielozadaniowy do prac budowlanych”
Cel główny projektu:
Celem projektu jest wykonanie badań i opracowanie prototypowego zdalnie sterowanego robota wielozadaniowego wyposażonego w hybrydowy napęd do prac budowlanych.
Wartość projektu: 2 982 889,43 zł
Udział Unii Europejskiej: 2 125 608,39 zł
Program Operacyjny
Inteligentny Rozwój 2014-2020
Działanie 3.3 Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw
Poddziałanie 3.3.3 Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand
Nazwa beneficjenta: Advanced Robotic Engineering Sp. z o.o.
Tytuł projektu: Rozwój firmy Advanced Robotic Engineering Sp. z o.o. na nowych rynkach zagranicznych
Cel główny projektu:
Projekt ma na celu wzmocnienie pozycji firmy na arenie międzynarodowej oraz promocję produktów i marki firmy poprzez udział w zagranicznych wydarzeniach o charakterze wystawienniczym.
Wartość projektu: 439 480,00 zł
Udział Unii Europejskiej: 373 558,00 zł
Program Operacyjny
Inteligentny Rozwój 2014-2020
Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”
Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”
Nazwa beneficjenta: Advanced Robotic Engineering Sp. z o.o.
Tytuł projektu: „Opracowanie innowacyjnego, wielozadaniowego, robota przemysłowego o wadze ponad 3 ton, dostosowanego do pracy w obiektach przemysłowych posiadającego innowacyjny system zdalnego sterowania ze wspomaganiem pracy operatora za pomocą rozszerzonej rzeczywistości”
Cel główny projektu:
Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego wielozadaniowego robota przemysłowego dostosowanego do pracy w obiektach przemysłowych z systemem sterowania opartym na nowych algorytmach, co przyczyni się, poprzez wdrożenie wyników przeprowadzonych prac B+R, tj. innowacyjnego produktu, do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności Spółki.
Wartość projektu: 4 387 253,72 zł
Udział Unii Europejskiej: 3 303 888,22 zł

Dolnośląski Bon na Innowacje
"Bon na Innowacje 2022-2023"
Projekt pn. Projekt optymalizacji układu hydrauliki siłowej poprzez usprawnienie i dopracowanie precyzyjnych ruchów zespołu ramion roboczych maszyny wyburzeniowej jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 106250zł (85% wartości Usługi netto) w ramach Projektu pn.: „Bon na Innowacje 2022-2023”
Projekt „Dolnośląski Bon na Innowacje”
„Bon na Innowacje 2022-2023”
Numer projektu: RPDS.01.02.01-02-0002/21
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z EFRR w ramach Działania 1.2C Regionalnego Programu Operacyjnego WD 2014-2020,
realizowany w Partnerstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
